Wczytywanie ...

O nas


        Nasza  placówka ma dłuuuugoletnią  tradycję. Jesteśmy jednym z najstarszych przedszkoli w Warszawie.
       Przedszkole umiejscowione jest w piętrowej przedwojennej willi ,co wpływa bezpośrednio na specyfikę naszej pracy. Sale przedszkolne ,korytarze , dziecięce szatnie - nie są typowe. Wymuszają ,w dobrym znaczeniu tego słowa, stały kontakt z całą społecznością placówki. Rodzice mają bezpośredni wgląd w sale zabaw ,a tym samym możliwość kontaktu z nauczycielem.
      Ogromną wagę przykładamy do atmosfery panującej w naszym przedszkolu. Pragniemy, aby zarówno dzieci jak i rodzice czuli się u nas komfortowo i bezpiecznie.
     Funkcjonowanie współczesnego przedszkola wymaga podejmowania  wielu różnokierunkowych działań . Czujemy się wyróżnieni tym ,że jakość placówki  budujemy także w oparciu o naszą tradycję.
     W 2002 roku ,nasze przedszkole , za zgodą pani Krystyny Brzechwy, otrzymało imię Akademia Pana Kleksa .Dobór imienia dla naszego przedszkola nie był przypadkowy. Miał odzwierciedlać zarówno naszą fascynację literaturą dziecięcą  jak i w prosty sposób informować o naszej misji : radość z aktywności , poszukiwań , doświadczania.  Czyli jak u Pana Kleksa… wychodzenie poza schematy , podążanie za dzieckiem w celu rozpalenia w nim iskierki ciekawości świata - to naszym zdaniem pełnia gotowości szkolnej.

 

   Koncepcja pracy naszej placówki opiera się  właśnie o wyżej wskazane wartości :

1. Łączenie tradycji z nowoczesnością

2. Podążanie za dzieckiem w celu wydobycia z niego optymalnego poziomu rozwoju

3. Udział w życiu środowiska - kształtowanie wrażliwości na los potrzebujących

 

© Copyright 2012 Przedszkole Nr 77
Projekt i wykonanie: Serwkom